Odpowiedz 
Zamawiać samemu, czy zdać się na firmę?
Felixis Offline
Poszukująca wiedzy
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Zamawiać samemu, czy zdać się na firmę?
W Polsce coraz więcej firm oferuje nowoczesny typ budownictwa, więc powoli jest w czym wybierać. Czy ktoś z was zna może odpowiedź na moje pytanie zadane w temacie? Bo mi się wydaje, że skoro już powierzamy budowę jakiejś firmie wyspecjalizowanej w tym, to warto dać im wolną rękę jeśli chodzi o materiały. Przeważnie mają przecież umowy handlowe z hurtowniami czy coś. Albo mają towar taniej, albo chociaż wiedzą gdzie go zdobyć we dobrej jakości (a przynajmniej powinni). To chyba zależy od firmy... ale jeśli ktoś nie ufa swoim pracownikom na tyle by pozwolić im na dobór materiałów, to czy może im ufać do tego stopnia, aby pozwolić na wybudowanie domu? Miejsca, gdzie będzie żył wraz z rodziną i gdzie bezpiecznie być powinno?

Przykre jest, że wiele ludzi nie dostrzega źródła problemów w sobie. Uparcie dążą do samozniszczenia powtarzając te same błędy, te same sytuacje... I cierpiąc za każdym razem. Jakby nie wiedzieli, że droga do szczęścia jest prosta.
Zawsze jeśli chcesz coś w życiu zmienić, zacznij od siebie.
06-25-2013 04:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AdamLanotek Offline
Fachowiec
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #2
RE: Zamawiać samemu, czy zdać się na firmę?
Tu masz rację. Jak się nie ufa tym ludziom, to czemu w ogóle pozwala się na stawianie domu? Toż to idiotyzm. No... albo ktoś po prostu ma paranoje i i tak zwalczyć tego uczucia nie może.
Ja bym zdał się na firmę, ale zasięgnąłbym wcześniej porady kogoś zaufanego, kto znałby się na cenach materiałów itp, aby pomógł mi stwierdzić, czy nie próbują mnie naciągnąć. Ewentualnie pojechałbym sprawdzić zgodność faktury z rzeczywistością, no ale to dokładanie sobie roboty.

"Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim. Nie! Nie! Nie! Przyszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie"
06-25-2013 05:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KamilW Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Zamawiać samemu, czy zdać się na firmę?
Ja tam zawsze jestem sceptycznie nastawiony do takich spraw. Ale Adam ma dobry pomysł. Pewnie gdybym miał wybór, starałbym się być przy kupnie, albo sprawdzać co jakiś czas podczas budowy. Nigdy nikomu nie ufam w 100% i przeważnie dobrze na tym wychodzę Uśmiech

Ninja
Czasem może nam się wydawać, że to co robimy nie ma najmniejszego sensu, że nikt nie zauważa naszych czynów i nie są one doceniane. Nie ma to jednak znaczenia... Póki sami wierzymy, że ma to sens, on istnieje. Ważne, żeby robić to co się chce, bez względu na opinię innych.
06-25-2013 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Battsi61 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Zamawiać samemu, czy zdać się na firmę?
Niestety takie mamy czasy, że trzeba być specjalistą od wszystkiego...

_______________________
http://kosmetykicolway.pl
07-14-2015 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polecamy: